Adnan Şensoy 8 Hac ve 40 Umre rehberliğiyle 48 hac-umre seferi tecrübesine sahip. Bu tur 49.görevi olacak.

Berat Turizm organizasyonunda,
Adnan Şensoy tecrübe ve rehberliği ile Hac ve Umre ibadeti anlatılmaz yaşanır.

Neden mi?

Otel, uçak ve tarih için planlanan ne ise onu yaşarsınız.
Olumsuz sürpriz görmezsiniz.
İbadeti hikmet ve ilimle sindire sindire anlam ve manalarıyla yaparsınız.
İbadetinizle beraber Mekke – Medine coğrafyasında tarihi yerleri bilinen ve unutulan hepsini ziyaret edip saatlerce anlatı dinlersiniz.
Bu sayede saadet asrını yaşarsınız.
Adnan Şensoy'un kişisel iletişim başarısıyla tüm grupta oluşan aile sıcaklığında, dostane bir ortam içinde bulursunuz kendinizi.

Döndüğünüzde ayrılık öncesinde video yorumunuzda bu bahsettiklerimizde ne kadar haklı olduğumuzu siz itiraf edeceksiniz.

Bundan eminiz?

NEDEN Mİ?
48 Defa elde edilen %99 memnuniyet ifadelerini izlediğinizde göreceksiniz.

Biz malumu ilan ediyoruz.

Adnan Şensoy rehberliğinde Berat Turizm organizasyonunda önceki gruplarının yorum videoları:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL6XINFxtlul7oz5pvuPsYzhg9a4vHinSf
 

  48.Adnan Şensoy hoca ile Haccı nasıl buldunuz? Cevap videoda.


47.Adnan Şensoy hoca ile umreci görüşleri : 28 Nisan-05 Mayıs 2018 Zamzam Pullman Grubu


46.Adnan Şensoy hoca ile umreci görüşleri : 04-11 Mart 2018 Hilton Millennium Grubu


45.Adnan Şensoy hoca ile umreci görüşleri : 20-27 Ocak 2018 Hilton Millennium Grubu


44.Adnan Şensoy hoca ile umreci görüşleri - 27 Kasım / 03 Aralık 2017 Hilton Grubu


43.Adnan Şensoy hoca ile umre; umreci görüşleri - 17 / 26 Mayıs Anjum Umre Grubu


42.Adnan Şensoy hoca ile umre; umreci görüşleri - 01 / 08 Nisan Hilton Grubu


41.Adnan Şensoy hoca ile umre; umreci görüşleri - 22 / 29 Ocak Hilton Grubu


40.Adnan Şensoy hoca ile umre; umreci görüşleri - 05 / 12 Aralık Anjum Grubu


38.Adnan Şensoy hoca ile umre; umreci görüşleri - 30 Nisan-7 Mayıs Hilton Grubu


37.Adnan Şensoy hoca ile umre; umreci görüşleri - 2-9 Nisan Hilton Grubu


36-1.Adnan Şensoy hoca ile umre; umreci görüşleri35.Adnan Şensoy hoca ile umre; umreci görüşleri


Adnan Şensoy hoca ile Aralık 2015 umre dönüşü umreci görüşleri


Adnan Şensoy hoca ile Mayıs 2015 umre dönüşü umreci görüşleri


Adnan Şensoy hoca ile Mart 2015 umre dönüşü umreci görüşleri


Adnan Şensoy hoca ile Haziran 2014 umre dönüşü umreci görüşleri

BU TURUN GÜNLÜK PROGRAMI

( 1. Gün ) 13 ARALIK Perşembe:

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat:10.30’da Berat Turizm kontuarında buluşma. Türk Havayolları kontuarında bagaj teslimi. Pasaport kontrolünden sonra uçağa geçiş. TK108 Sefer sayılı Türk Havayolları uçağıyla saat:13.15’te Medine-i Münevvere’ye hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğun ardından saat:16.40’ta Medine-i Münevvere’ye varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra Medine görevlilerimiz eşliğinde özel aracımızla otele hareket. Yarım saat sürecek yolculuğun ardından otele varış. Odalara yerleşme. Saat:21.00’da kadın-erkek tüm grup otel lobisinde buluşup Peygamber Efendimiz’in, Hz.Ebubekir’in ve Hz.Ömer’in dışarıdan ziyaret edilmesi. Otelimizde açık büfe akşam yemeği. Erkeklerin erkek hoca, bayanların bayan hoca eşliğinde otel lobisinde buluşup mescidin içerden ziyareti. . Program dışı ekstra ziyaret olması durumunda Adnan Şensoy hocamız whatsapp yayın listesinden duyurular yapacaktır. Gün içerisinde whatsapp mesajlarını takip ediniz. Otelimizde konaklama.

Medine otel wi-fi: Her hafta değişiyor otelde paylaşılacak. Odadan odayı aramak için odadaki telefondan önce 2 ‘e tuşluyor sonra oda numaranızı tuşluyorsunuz. Akşam Yemek (19.00-23.00) ve sabah kahvaltı (6:30-10:30) asansörler “M” katında yoğunluk olursa “11”.katta

13 ARALIK Medine-i Münevvere
Namaz Vakti

İmsak/sabah
  

Güneş:
  

Öğle:
  

İkindi:
  

Akşam:
  

Yatsı:
 

( 2. Gün ) 14 ARALIK Cuma:
Sabah namazını Mescid-i Nebevi’de kıldıktan sonra yeşil kubbenin karşısında önceden belirtilen yerde (Hz.Ebu Eyyub el-Ensari evi yerinde) buluşup önce Kur’an tilaveti ve dua programının yapılması. Ardından Cennetü’l-Baki Kabristanlığını din görevlisi eşliğinde ziyaret (yalnızca erkekler). Otelimizde açık büfe kahvaltı. Cuma namazı ve İbadet için serbest gün. İkindi namazından sonra görevlilerimizce bildirilecek yerde buluşup Cennetü’l-Baki Kabristanlığını din görevlisi eşliğinde ziyaret (yalnızca erkekler).Otelimizde açık büfe akşam yemeği. . Program dışı ekstra ziyaret olması durumunda Adnan Şensoy hocamız whatsapp yayın listesinden duyurular yapacaktır. Gün içerisinde whatsapp mesajlarını takip ediniz. Otelimizde konaklama.

( 3.Gün ) 15 ARALIK Cumartesi:
Sabah namazını Mescid-i Nebevi’de kıldıktan sonra görevlilerimizce bildirilecek saatte otel lobisinde buluşup görevlilerimiz eşliğinde yaklaşık 3 saat sürecek Medine dış ziyaretlerinin yapılması (Uhud Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Yedi Mescidler, Kuba Mescidi, Hicaz Demiryolu İstasyonu). . Program dışı ekstra ziyaret olması durumunda Adnan Şensoy hocamız whatsapp yayın listesinden duyurular yapacaktır. Gün içerisinde whatsapp mesajlarını takip ediniz.

( 4.Gün ) 16 ARALIK Pazar:
Sabah namazına giderken veya görevlilerin belirteceği saatte bagajların oda kapısı dışına konması. Sabah namazından sonra yeşil kubbenin karşısında ( Hz.Ebu Eyyub el-Ensari’nin evinin orada) buluşup Peygamber Efendimiz’i veda ziyaretinin yapılması. Otelimizde açık büfe kahvaltı. İhrama girmek için gerekli hazırlıkların otelde tamamlanması. Görevlilerimiz eşliğinde Mikat Cami’ne (Zulhuleyfe) hareket. İhram’a girilmesi ve Umre’ye niyet. Görevlilerimiz eşliğinde Mekke-i Mükerreme’ye hareket. Yaklaşık 5 saat sonra varış ve odalara yerleşme. Otelimizde açık büfe akşam yemeği. Görevlilerimizce bildirilecek saatte Otel lobisinde buluşup rehber din görevlisi eşliğinde Umre yapılması. Otelimizde konaklama.

16 ARALIK Mekke-i Mükerreme
Namaz Vakti

İmsak/sabah
  

Güneş:
  

Öğle:
 

İkindi:
  

Akşam:
  

Yatsı:
  

( 5.Gün ) 17 ARALIK Pazartesi:
Otelimizde açık büfe kahvaltı ve ibadet için serbest gün. Otelimizde açık büfe akşam yemeği. . Program dışı ekstra ziyaret olması durumunda Adnan Şensoy hocamız whatsapp yayın listesinden duyurular yapacaktır. Gün içerisinde whatsapp mesajlarını takip ediniz. Otelimizde konaklama.

( 6. Gün ) 18 ARALIK Salı:
Sabah namazını Mescid-i Haram’da kıldıktan sonra görevlilerimizce bildirilecek saatte otel lobisinde buluşup görevlilerimiz eşliğinde yaklaşık 3 saat sürecek Mekke ziyaretlerinin yapılması (Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Nur Dağı, Cennetü’l-Mualla Kabristanlığı, Cin Mescidi, Peygamber Efendimizin doğduğu ev). Otelimizde açık büfe kahvaltı. İbadet için serbest gün. Otelimizde açık büfe akşam yemeği. . Program dışı ekstra ziyaret olması durumunda Adnan Şensoy hocamız whatsapp yayın listesinden duyurular yapacaktır. Gün içerisinde whatsapp mesajlarını takip ediniz. Otelimizde konaklama.

( 7.Gün ) 19 ARALIK Çarşamba:
Otelimizde açık büfe kahvaltı. İbadetler için serbest gün. Otelimizde açık büfe akşam yemeği. . Program dışı ekstra ziyaret olması durumunda Adnan Şensoy hocamız whatsapp yayın listesinden duyurular yapacaktır. Gün içerisinde whatsapp mesajlarını takip ediniz. Otelimizde konaklama.

( 8.Gün ) 20 ARALIK Perşembe:
Sabah namazına giderken veya görevlilerin belirteceği saatte bagajların oda kapısının dışına bırakılması (elde taşınacak çantalar hariç). Otelimizde açık büfe kahvaltı. Otel lobisinde buluşup görevlilerimiz eşliğinde Cidde havalimanına hareket. TK93 sefer  sayılı Türk Havayolları uçağı ile  saat:18.00’ da  İstanbul’a hareket. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğun ardından saat: 22.05’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış.

İklim değişikliği olacağından, pamuklu ve mevsimlik kıyafetler alınmalı, yelek, ceket, hırka ve şal gibi giysiler bulundurulmalıdır. Kolay giyilen, rahat, ortopedik terlik veya ayakkabılar, mermerde kaymayacak, tabanı kalın, merserize çoraplar vb. tercih edilmelidir. Kasım-Şubat ayları Medine gece ve sabahı hariç Medine ve her mevsim Mekke’de Hava sıcak olacağından, rahat ve basit bir terlik mutlaka tavsiyemizdir.  Kullandığınız ilaçlar reçete veya sağlık karnesinde yazılı olmalı ve birlikte götürülmelidir. Yurtdışına çıkış tahdidi hususunda (vergi borcu, maliye vs.) gerekli kontroller önceden yaptırılmalıdır. Umre programınızın tümünde pasaportlarınız yetkililerde bulunacağından resmi makamlarca tanınacağınız geçerli kimlik havaalanında sizlere vereceğimiz üzerinde resminiz olan kimlik kartınızdır. Türkiye’ye dönünceye kadar hiçbir zaman kimlik kartınızı üzerinizden çıkartmayınız. Uçağa verilecek valiz ve çantalara,  verilen bagaj etiketleri ad-soyad yazılı olarak mutlaka takılmalıdır. Genel ziyaretler: Tüm ziyaretler ilk olarak grup halinde gerçekleşecektir. Sizlere bildirilen saatlere lütfen riayet ediniz. Çünkü mazeretsiz beklemeler yapılmamaktadır. Ziyaretlerden tam ve doğru istifade edebilmek için dinlenilmiş ve uyku alınmış bir şekilde ziyaretlere katılmalıdır. Ziyaret yerlerinde ibadete öncelik vermeli, toplu seyahat kültürünün ve kul hakkı şuurunun gereği olarak alışveriş ile vakit kaybedilmemeli ve araçtaki diğer misafirler bekletilmemeli (ziyaret yerlerindeki tüm hediyelikleri otellerinizin yakınında bulabilirsiniz).  Özel ziyaretler: Grup halinde toplu yapılan programlar haricindeki serbest zaman dilimlerinde Medine’de Mescidi Nebi, Mekke’de Mescidi Haram haricinde bir yere gidilecekse mutlaka grup sorumlusuna bilgi vermeli, otelden ayrıldığınızda mutlaka cep telefonunuzu yanınızda bulundurmalısınız. Bagaj: Türk Havayollarında, her yolcunun gidişte ve dönüşte 30 kg. bagaja verme 10 kg uçağa yanına alma hakkı vardır. Suud Havayollarında ise her yolcuya her biri en fazla 23 kg olacak şekilde toplamda 46 kg bagaj hakkı ve 6 kg uçakta yanına alma hakkı verilmektedir. Şirketimiz tarafından verilecek kişi başı 5 lt Zemzem bu kiloya dahil değildir. Fazla kilolar için kg. başına 50 Suudi Arabistan Riyali talep edilmektedir.  İbadet: Mescid-i Nebi ve Mescid-i Haram’da (Kabe Cami) farz namazlardan sonra ülkemizdeki gibi müezzinler eşliğinde toplu tesbihat ve dua yapılmamaktadır. Ezanların peşinden (akşam namazı hariç) yaklaşık 10-15 dakika kadar farz namaza durmak için cemaati katılımı beklenir. Namazlardan sonra genellikle cenaze namazı kılındığından son sünnetlere hemen kalkmayıp, cenaze namazı kılmak daha uygun olur. (Cenaze namazını bilmeyenlerin öğrenmelerinde fayda vardır) Aynı zamanda sabaha yakın iki ezan okunmaktadır: ilki, sabah imsaktan önce teheccüd/sahur ezanı, ikincisi, imsak vaktindeyse sabah ezanı. Genellikle Cuma günleri sabah namazlarında secde ayetini de okuyarak namaz içinde tilavet secdesi yapıp tekrardan namaza kaldıkları yerden devam ettikleri olmaktadır. Perşembe günleri öğleden sonra Cuma günü akşamına kadar Suudi Arabistan’ın resmi tatil günü olduğundan halkın yoğun iştiraki gerçekleştiğinden kalabalık olmaktadır. Özellikle Cuma günleri Cuma namazı için camide uygun bir yerde yer bulabilmek için erken saatlerden itibaren camiye intikal edilmedilir. (Bayanlar genelde ülkemizde Cuma namazı kılmadıkları için yolculuk öncesinde Cuma namazının kılınışını öğrenmelerinde fayda vardır) Mescid-i Nebi ve Mescid-i Haram’da (Kabe Cami) / Kabe-i Muazzama 24 saat açıktır. Hanımların Peygamber Efendimizi ziyaret saatleri: 25-29 Numaralı Mescid-i Nebi kapılarından sabah: 07:30-11:00, Öğle: 13:30-15:00, Akşam: 21:00-24:00. (bayanların yalnızca Efendimizi ziyaret zamanlarında giriş esnasındaki kontrollerde kameralı cep telefonlarına izin verilmediği olabilmektedir.) Mescid içindeki suudi bayan görevliler sırayla ziyarete almaktadır. İzdihamı önlemek için uzun beklemeler olabilmektedir. Görevlilerin yönlendirmelerine dikkat edilmelidir. Sağlık: Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sizlerden umre ödemeniz içerisinde almış olduğu ödenek sebebiyle Medine’de ve Mekke’de kurmuş olduğu sağlık ocakları ve hastanesi bulunmaktadır. İlaveten ağır durumlar için Suudi Arabistan Sağlık bakanlığının hastaneleri de sağlık hizmetine bakmaktadır. Tekerlekli Sandalye: Medine’de Otellerin lobilerinden Mekke’de ise 25 nolu kapıdan yaka kimlik kartıyla ücretsiz alınabilmektedir. İletişim: Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom GSM operatörleri ile (hattınız yurtdışına görüşmeye açık olduğu taktirde) sağlanabiliniyor. Türkiye’deki tarifenizi yurt dışında da kullanmayı sağlayan yeni özel paketlerinden faydalanabilirsiniz. TL’nin SAR karşısında değer kaybetmesi nedeniyle oradan bir yerel Suud hattı almak artık ekonomik olarak avantajlı olmamaktadır.İhram: Önce Medine’ye gidileceğinden ihram giyilmeyecek,umre yapılmayacaktır. Bavulunuzda bulundurabilirsiniz. Tavsiye edilen ferah kıyafetler giyebilirsiniz.  Kamera: Medine’de Mescid-i Nebi, Mekke’de de Mescid-i Haram (Kâbe) haricindeki her yerde resim ve video çekebilirsiniz. Bahsi geçen iki büyük camide resim/video çekmek yasaktır. Döviz: Yanınızda TL yerinde 2-3 gün idare edecek miktarda Suudi Arabistan riyali almanız, geri kalan harcamalarınız için de yanınızda Amerikan Doları götürüp otelinizin yakınlarında bulunan resmi dövizcilerden (sarraf) Dolar’ı ($) Riyal’e (SAR) çevirmeniz tavsiye edilir. Otelinizin çevresinde SARRAF veya CHANGE OFFICE adıyla Birçok resmi noktada dövizci bulunmaktadır. Rehberler: Gerek Medine’de ve gerekse Mekke’de size eşlik edecek dini rehberiniz ve teknik görevliniz bulunmaktadır. Kendilerinin telefon bilgileri diğer sayfada bulunmaktadır. Lütfen telefonunuza kaydediniz. Özel durumlarınızda ve ihtiyaçlarınızda 7/24 bu telefonlar ile görevlilerimize ulaşabilirsiniz. Yemek saatleri: Otellerde sabah açık büfe kahvaltı saat: 06.30-10.00 arası, akşam açık büfe akşam yemeği saat: 19.30-22.00 arasıdır. Saat: Suudi Arabistan ile Türkiye arasında saat farkı bulunmamaktadır. Havayolları tarafından yapılabilecek olası saat değişiklikleri bilahare bildirilecektir. İnternet: Otellerinizde gerek lobiden gerekse de odanızdan resepsiyona ücretsiz wi-fi imkanınız bulunmaktadır. Odalar:Odalardaki konaklama şekli siz veya sizin vekaletinizle şirketimizle görüşme yapan kişiler tarafından planlanmıştır. Oda içi buzdolabındakiler ekstra olup fiyatlara dahil değildir. Oda içi  arama: Arkadaşınızın oda numarasını otel görevlimizden öğreneceğiniz ön kot numarası ile arayabilmektesiniz. Kargo: Resmi olarak yalnızca Diyanet-PTT Kargo hizmeti (+966 500 992 312 ve +966 500 992 337) bulunmakta olup, mağduriyet yaşamamak için bunlar haricinde kargo hizmeti verdiği iddia eden yerlerden uzak durulmalıdır. Kişi başı size takdim edeceğimiz zemzem bidonu haricinde zemzem götürme hakkınız bulunmamaktadır. Kilo aşımına riayet edeceğinizi umuyoruz. Program ve transfer içerikleri: Suud’lu makamlarca bazı transfer, intikal ve prosedür işlemleri hassasiyet göstermektedir. Bu sebeple görevlilerimizin tavsiye ve direktiflerince hareket etmeniz ve belirtilen buluşma zamanlarına uymanız programınızın sıhhati açısından önemlidir. Son olarak, Adnan Şensoy hocamızın yazdığı Umre rehberi kitapçığının 10.baskısının 42-45 sayfaları arasında da tavsiyeler yazmaktadır. Özel durumlarda görevlilerin belirlemeleri esas alınacaktır. Dünyanın en kutsal iklimine ve en seçkin yerine gerçekleştireceğiniz rüya gibi bir umre sizi bekliyor. Allah ibadetlerinizi kabul, Umrenizi mebrur etsin.

 
1


  İstanbul
2
Medine
3
Mekke
4
İstanbul
  • Gidiş : 13.12.2018 - İstanbul-Medine
  • Ara Geçiş : 16.12.2018 - Medine - Mekke
  • Dönüş : 20.12.2018 - Jeddah-İstanbul
   
  3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit

Konaklama 1 Medine   

ZAM ZAM PULLMAN MEDINE

Kutsal bir şehir olan Medine-i Münevvere'de, Mescid-i Nebevi'deki Babüsselam'a 150 metre mesafede yer alan Pullman Zamzam Madina, otel genelinde ücretsiz WiFi sunmaktadır.

İNCELE

Konaklama 2 Mekke   

SWISSOTEL AL MAQAM

Swissotel Al Maqam Makkah tesisindeki birinci sınıf hizmetle kendinizi ünlüler gibi hissedeceksiniz

İNCELE

Gezilecek Yerler